| ПРОЦЕСОР | AMD Ryzen 5 7520U 2.8 GHz (up to 4.3 GHz) 4C 4MB 15W |
| ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ | 16GB 5500LPDDR5 on-board |
| НАКОПИЧУВАЧ | 512GB PCIe Value |
| ВІДЕОКАРТА | AMD Radeon Graphics |
| ОППТИЧНИЙ ПРИВІД | No ODD |
| ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА | OST FreeDOS 3.0 |
| ГАРАНТІЯ | 1 year |
| ДИСПЛЕЙ | 14.0 FHD (1920x1080) AG IPS 300 nits LP Narrow Border flat |
| ЗВ’ЯЗОК | Realtek Cass Wi-Fi 6 + BT 5.4 ax 2x2 (Copilot) |
| ВЕБКАМЕРА | HP True Vision 720p HD Camera with TNR and integrated dual-array digital microphone |
| ПОРТИ ВВОДУ/ВИВОДУ | 2 USB Type-A ports 5Gbps signaling rate; |
| 1 USB Type-C port 5Gbps signaling rate |
| 1 HDMI 1.4b port |
| 1 AC smart pin; |
| 1 headphone/microphone combo |
| КОЛІР | Diamond White |
| КЛАВІАТУРА | Full-size gray keyboard |
| БАТАРЕЯ | 3 Cells 41WHr Fast Charge |
| РОЗМІРИ | 32.37 × 21.5 × 1.79 cm (front); 32.37 × 21.5 × 3.25 cm (rear); |
| ВАГА | 1.4 kg |