| ПРОЦЕСОР | Intel Core Ultra 5 225U (max 4.8 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 12 cores, 14 streams) |
| ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ | 16GB DDR5 2DM 5600 |
| НАКОПИЧУВАЧ | 1TB PCIe value |
| ВІДЕОКАРТА | Intel Graphics |
| ОППТИЧНИЙ ПРИВІД | No ODD |
| ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА | OST FreeDOS 3.0 |
| ГАРАНТІЯ | 1 year |
| ДИСПЛЕЙ | 15.6 FHD (1920x1080) AG IPS 300 nits Narrow border flat |
| ЗВ’ЯЗОК | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) і Bluetooth® 5.3 |
| ВЕБКАМЕРА | HP True Vision 720p HD camera with TNR and integrated dual array digital microphones |
| ПОРТИ ВВОДУ/ВИВОДУ | 1 USB Type-C 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort 1.4b, HP Sleep and Charge) |
| 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; |
| 1 HDMI 1.4b |
| 1 AC smart pin; |
| 1 headphone/microphone combo |
| КОЛІР | Natural Silver |
| КЛАВІАТУРА | Full-size keyboard with numeric keypad and backlight |
| БАТАРЕЯ | 3 Cells 41WHr Fast Charge |
| РОЗМІРИ | 35.98 x 23.6 x 1.86 cm |
| ВАГА | 1.66 kg |