| ПРОЦЕСОР | Intel Core 7 150U (up to 5.4 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads) |
| ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ | 32GB (2x16GB) DDR4 3200 |
| НАКОПИЧУВАЧ | 1TB PCIe NVMe Value |
| ВІДЕОКАРТА | Intel Iris X Graphics |
| ОППТИЧНИЙ ПРИВІД | No ODD |
| ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА | DOS |
| ГАРАНТІЯ | 1 year |
| ДИСПЛЕЙ | 15.6 inch FHD (1920x1080) IPS, Narrow bezel, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| ЗВ’ЯЗОК | Realtek 8852BE-VT Wi-Fi 6 +BT 5.4 |
| ВЕБКАМЕРА | 720p HD camera with temporal noise reduction |
| ПОРТИ ВВОДУ/ВИВОДУ | 2× USB Type-A 5 Gbps; |
| 1× USB Type-C 10 Gbps (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4); |
| 1 HDMI; |
| 1 RJ-45; |
| 1 Stereo headphone/microphone combo jack; |
| КОЛІР | Dark Ash Silver |
| КЛАВІАТУРА | Full-size with numeric keypad Copilot keyboard |
| БАТАРЕЯ | 3 Cell 41 WHr Long Life |
| РОЗМІРИ | 35.8 × 24.2 × 1.48 cm |
| ВАГА | 1.74 kg |
| ОСОБЛИВОСТІ | Fingerprint Reader |