| ПРОЦЕСОР | Intel Core 5 - 210H 1.6 GHz (up to 4.8 GHz) 8C 12MB |
| ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ | 24GB DDR5 1DM 5200 |
| НАКОПИЧУВАЧ | 512GB PCIe Gen4 Value |
| ВІДЕОКАРТА | NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB VRAM |
| ОППТИЧНИЙ ПРИВІД | No ODD |
| ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА | OST FreeDOS 3.0 |
| ГАРАНТІЯ | 1 Year |
| ДИСПЛЕЙ | 15.6 FHD (1920x1080) AG IPS 144Hz 300 nits |
| ЗВ’ЯЗОК | Wi-Fi 6 + BT 5.3 |
| ВЕБКАМЕРА | HP Wide Vision 720p HD camera with TNR and integrated dual array digital microphones |
| ПОРТИ ВВОДУ/ВИВОДУ | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth® 5.4 |
| 1 USB Type-C 5Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort 1.4a, HP Sleep and Charge) |
| 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (HP Sleep and Charge); |
| 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate; |
| 1 AC smart pin; |
| 1 HDMI 2.1; |
| 1 RJ-45 |
| КОЛІР | Mica Silver |
| КЛАВІАТУРА | Full-size, backlit keyboard with numeric keypad |
| БАТАРЕЯ | 4 cells 70Whr Fast Charge |
| АДАПТЕР ЖИВЛЕННЯ | 200 watt |
| РОЗМІРИ | 35.79 x 25.5 x 2.35 cm |
| ВАГА | 2.29 kg |