| Процесор | AMD Ryzen™ AI 7 445 Processor 2.0GHz (14MB Cache, up to 4.6GHz, 6 cores, 12 Threads); AMD XDNA™ NPU up to 50TOPS |
| Програмне забезпечення | Without OS |
| Оперативна пам'ять | 16GB DDR5 on board |
| Дисплей | 16" WUXGA (1920 x 1200) IPS 16:10, 300nits, 45% NTSC color gamut, Anti-glare display |
| Відеоадаптер | AMD Radeon™ Graphics |
| Накопичувач | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| Клавіатура | Backlit Chiclet Keyboard with Num-key |
| Камера | FHD camera with IR function to support Windows Hello; With privacy shutter |
| Мережевий адаптер | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.4 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.) |
| Інтерфейси | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps) 2x USB 3.2 Gen 1 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 5Gbps) 1x micro HDMI 2.1 TMDS 1x 3.5mm Combo Audio Jack |
| Аудіо | SonicMaster Built-in speaker Built-in array microphone |
| Батарея | 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Блок живлення | TYPE-C, 68W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.4A, 68W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Розміри | 35.70 x 25.06 x 1.79 ~ 1.99 cm (14.06" x 9.87" x 0.70" ~ 0.78") |
| Вага | 1.88 kg (4.14 lbs) |
| Комплектація |
| Виробник | |
| Виробник: | ASUS |