| Процесор | Intel® Core™ 5 Processor 210H 2.2 GHz (12MB Cache, up to 4.8 GHz, 8 cores, 12 Threads) |
| Програмне забезпечення | Without OS |
| Оперативна пам'ять | 16GB DDR5-5600 SO-DIMM |
| Дисплей | 16" WUXGA (1920 x 1200) 16:10, 144Hz, 300nits, 100% Adobe color gamut, Anti-glare display |
| Відеоадаптер | NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 Laptop GPU 8GB GDDR7 |
| Накопичувач | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| Клавіатура | Backlit Chiclet Keyboard with Num-key |
| Камера | 1080p FHD camera; With privacy shutter |
| Мережевий адаптер | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.) |
| Інтерфейси | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 5Gbps) 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps) 1x HDMI 2.1 FRL 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x DC-in |
| Аудіо | SonicMaster Built-in speaker Built-in array microphone |
| Батарея | 63WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Блок живлення | Rectangle Conn, 150W AC Adapter, Output: 20V DC, 7.5A, 150W, Input: 100~240V AC, 50/60Hz universal |
| Розміри | 35.70 x 25.07 x 1.80 ~ 2.20 cm (14.06" x 9.87" x 0.71" ~ 0.87") |
| Вага | 1.95 kg (4.30 lbs) |
| Комплектація |
| Виробник | |
| Виробник: | ASUS |