| ПРОЦЕСОР | Intel Core 3 100U (up to 4.70GHz, 10MB cache, 6 cores) |
| ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ | 16GB (1x16GB) DDR4 3200 |
| НАКОПИЧУВАЧ | 512GB PCIe NVMe Value |
| ВІДЕОКАРТА | Intel Graphics |
| ОППТИЧНИЙ ПРИВІД | No ODD |
| ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА | DOS |
| ГАРАНТІЯ | 1 year |
| ДИСПЛЕЙ | 15.6 inch FHD (1920x1080) IPS, Narrow bezel, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| ЗВ’ЯЗОК | Wi-Fi 6 +BT 5.4 with 2 Antenna |
| ВЕБКАМЕРА | HD camera with Temporal Noise Reduction |
| ПОРТИ ВВОДУ/ВИВОДУ | 2× USB Type-A 5 Gbps; |
| 1× USB Type-C 10 Gbps (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4, HP Sleep and Charge); |
| 1 HDMI; |
| 1 AC power; |
| 1 Stereo headphone/microphone combo jack; |
| КОЛІР | Turbo Silver |
| КЛАВІАТУРА | Flint Opaque keyboard TP Imagepad numeric key |
| БАТАРЕЯ | 3 Cell 41 WHr Long Life |
| РОЗМІРИ | 35.98 × 23.6 × 1.57 cm |
| ВАГА | 1.59 kg |