| ПРОЦЕСОР | AMD Ryzen 7 7730U (up to 4.5 GHz max boost clock,16 MB L3 cache, 8cores,16 threads) |
| ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ | 16GB DDR4 2DM 3200 |
| НАКОПИЧУВАЧ | 1TB PCIe Value |
| ВІДЕОКАРТА | AMD Radeon Graphics |
| ОППТИЧНИЙ ПРИВІД | No ODD |
| ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА | FreeDOS 3.0 |
| ГАРАНТІЯ | 1 year |
| ДИСПЛЕЙ | 17.3 FHD (1920x1080) AG IPS 300 nits Narrow border flat |
| ЗВ’ЯЗОК | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth® 5.4 |
| ВЕБКАМЕРА | HP True Vision 720p HD Camera with TNR and integrated dual array-digital microphones |
| ПОРТИ ВВОДУ/ВИВОДУ | 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| 1 USB Type-C® 5 Gbps data rate |
| 1 HDMI 1.4b |
| 1 AC smart pin; |
| 1 headphone/microphone combo |
| КОЛІР | Jet Black |
| КЛАВІАТУРА | Full-size keyboard with numeric pad |
| БАТАРЕЯ | 3 cells 41Whr |
| РОЗМІРИ | 40.07 x 25.78 x 1.99 cm |
| ВАГА | 2.07 kg |