| Процесор | AMD Ryzen AI 7 PRO 360 (8C / 16T, 2.0 / 5.0GHz, 8MB L2 / 16MB L3) |
| ОП | 32GB Soldered LPDDR5x-7500 |
| Накопичувач | 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Вiдеоадаптер | Integrated AMD Radeon 880M Graphics |
| Мультимедiа | HD Audio, Realtek ALC3287 codecc, Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos; Camera 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter, Microphone 2x, 360° |
| | Qualcomm Wi-Fi 7 NCM825, 802.11be 2x2 + BT5.3 |
| Інтерфейси | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On |
| 2x USB-C (Thunderbolt 4 / USB4 40Gbps), with USB PD 3.1 and DisplayPort 2.1 |
| 1x HDMI 2.1, up to 4K/60Hz |
| 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) |
| |
| ПЗ | Windows® 11 Pro |
| Дисплей | 14" WUXGA (1920x1200) IPS 400nits Anti-glare, 100% sRGB, 60Hz, Low Power |
| Батарея | Integrated 58Wh |
| Адаптер живлення | 65W USB-C® Slim (3-pin) |
| Розміри | 313.6 x 219.4 x 11.43/16.4mm, 19.75 (maximum) mm |
| Вага | 1.3 kg |
| Гарантiя | 3-year |
| Колiр | Black |
| Безпека | Discrete TPM 2.0 Enabled, Fingerprint Reader, Kensington® Nano Security Slot |
| Клавіатура | Backlit, Ukrainian |