| Процесор | Intel Core Ultra 7 255U, 12C (2P + 8E + 2LPE) / 14T, Max Turbo up to 5.2GHz, 12MB Intel Smart Cache |
| ОП | 32GB Soldered LPDDR5x-7467 |
| Накопичувач | 1TB SSD M.2 2280 PCIe 5.0x4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Вiдеоадаптер | Integrated Intel Graphics |
| Мультимедiа | HD Audio, Realtek ALC3287 codecc, Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos; Camera 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter, Microphone 2x, 360° |
| | Intel® Wi-Fi 7 BE201, 802.11be 2x2 + BT5.4 |
| Інтерфейси | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On |
| 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.1 and DisplayPort™ 2.1 |
| 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz |
| 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) |
| |
| ПЗ | Windows® 11 Pro |
| Дисплей | 14" WUXGA (1920x1200) IPS 500nits Anti-glare, 100% sRGB, 60Hz, Low Power |
| Батарея | Integrated 58Wh |
| Адаптер живлення | 65W USB-C® Slim (3-pin) |
| Розміри | 313.6 x 219.4 x 11.43/16.4mm, 19.75 (maximum) mm |
| Вага | 1.24 kg |
| Гарантiя | 3-year |
| Колiр | Black |
| Безпека | Discrete TPM 2.0 Enabled, Fingerprint Reader, Kensington® Nano Security Slot |
| Клавіатура | Backlit, Ukrainian |