| Процесор | Intel Core i3-1315U, 6C (2P + 4E) / 8T, P-core up to 4.5GHz, E-core up to 3.3GHz, 10MB Intel Smart Cache |
| ОП | 1x 8GB SODIMM DDR5-5200 |
| Накопичувач | 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe |
| Вiдеоадаптер | Integrated Intel UHD Graphics |
| Мультимедiа | HD Audio, Senary SN6147 codec; Stereo speakers, 1.5W x2; Camera HD 720p with Privacy Shutter; Microphone 2x, Array |
| | Wi-Fi 6, 802.11ax 2x2 + BT5.2 |
| Інтерфейси | |
| 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| 1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with USB Power Delivery (20V only) and DisplayPort™ 1.2 |
| 1x HDMI® 1.4b |
| 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) |
| 1x Ethernet (RJ-45) |
| 1x Power connector |
| ПЗ | Windows 11 Pro |
| Дисплей | 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC |
| Батарея | Integrated 47Wh |
| Адаптер живлення | 65W Round Tip (3-pin) |
| Розміри | 359.2 x 235.8 x 18.3 mm |
| Вага | 1.61 kg |
| Гарантiя | 3-year |
| Колiр | Black |
| Безпека | Discrete TPM 2.0 Enabled, Kensington® Nano Security Slot |
| Клавіатура | Non-backlit, Ukrainian |