| ПРОЦЕСОР | Intel Core Ultra 5 225U (up to 4.8 GHz, 12 MB L3 cache, 12 cores, 14 threads) |
| ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ | 16GB DDR5 2DM 5600 |
| НАКОПИЧУВАЧ | 1TB PCIe value |
| ВІДЕОКАРТА | Intel Graphics |
| ОППТИЧНИЙ ПРИВІД | No ODD |
| ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА | OST FreeDOS 3.0 |
| ГАРАНТІЯ | 1 year |
| ДИСПЛЕЙ | 14.0 FHD (1920x1080) AG IPS 300 nits Low Power |
| ЗВ’ЯЗОК | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) і Bluetooth 5.4 |
| ВЕБКАМЕРА | HP True Vision 1080p FHD Camera with TNR and integrated dual-array digital microphones |
| ПОРТИ ВВОДУ/ВИВОДУ | 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; |
| 1 USB Type-C 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort 1.4, HP Sleep and Charge) |
| 1 HDMI 1.4b |
| 1 AC smart pin; |
| 1 headphone/microphone combo |
| КОЛІР | Natural Silver |
| КЛАВІАТУРА | Full-size ash gray keyboard |
| БАТАРЕЯ | 3 Cells 41WHr Fast Charge |
| РОЗМІРИ | 32.37 × 21.5 × 1.79 cm (front); 32.37 × 21.5 × 3.25 cm (back); |
| ВАГА | 1.41 kg |