| ПРОЦЕСОР | Intel Core Ultra 5 228V (max frequency up to 4.5 GHz, 8 MB L3 cache, 8 cores, 8 threads) |
| ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ | 32 GB, LPDDR5x-8533 MT/s |
| НАКОПИЧУВАЧ | 1TB PCIe NVMe Value |
| ВІДЕОКАРТА | Intel Arc Graphics |
| ОППТИЧНИЙ ПРИВІД | No ODD |
| ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА | FreeDOS |
| ГАРАНТІЯ | 1year |
| ДИСПЛЕЙ | 14" WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 400 nits, 100% sRGB |
| ЗВ’ЯЗОК | Intel Wi-Fi 7 BE201 (2x2) і Bluetooth 5.4 |
| ВЕБКАМЕРА | 5MP IR AI camera |
| ПОРТИ ВВОДУ/ВИВОДУ | 2 Thunderbolt 4 USB Type-C ports 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort 2.1, HP Sleep and Charge); |
| 1 USB Type-C port (10Gbps signaling rate, USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); |
| 1 USB Type-A port 5Gbps signaling rate (powered) |
| 1 HDMI 2.1; |
| 1 stereo headphone/microphone combo; |
| КОЛІР | Glacier Silver |
| КЛАВІАТУРА | Clickpad Backlit Premium keyboard |
| БАТАРЕЯ | HP Long Life 6-cell, 68Wh Li-ion polymer |
| РОЗМІРИ | 31.39 × 21.99 × 1.49 cm |
| ВАГА | 1.18 kg |