| Процесор | Intel® Core™ 5 Processor 320 1.5 GHz (6MB Cache, up to 4.6 GHz, 6 cores, 6 Threads); Intel® NPU up to 16TOPS |
| Програмне забезпечення | Without OS |
| Оперативна пам'ять | 16GB DDR5 |
| Дисплей | 15.6" FHD IPS (1920 x 1080) 16:9, 250nits, 45% NTSC color gamut, Anti-glare display |
| Відеоадаптер | Intel® Graphics |
| Накопичувач | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD |
| Клавіатура | Backlit Chiclet Keyboard with Num-key |
| Камера | 720p HD camera; With privacy shutter |
| Мережевий адаптер | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.) |
| Інтерфейси | 1x USB 2.0 Type-A (data speed up to 480Mbps) 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C (data speed up to 5Gbps) 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps) 1x HDMI 1.4 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x DC-in |
| Аудіо | SonicMaster Built-in speaker Built-in array microphone |
| Батарея | 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Блок живлення | ø4.5, 45W AC Adapter, Output: 19V DC, 2.37A, 45W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Розміри | 35.97 x 23.25 x 1.79 ~ 1.79 cm (14.16" x 9.15" x 0.70" ~ 0.70") |
| Вага | 1.70 kg (3.75 lbs) |
| Комплектація |
| Виробник | |
| Виробник: | ASUS |